loading

Qaliblər 2018

“QIZIL PƏRİ” KİNO AKADEMİYANIN 2018-ci ilin AUDİOVİZUAL ƏSƏRLƏR – KİNO VƏ TV – ÜZRƏ PEŞƏ MÜKAFATININ QALİBLƏRİ:

 

Milli TV-nin inkişafına verdiyi tövhələrə görə: Kinorejissor Vasif Babayev

Milli kinonun inkişafına verdiyi tövhələrə görə: Quruluşçu rəssam Mayis Ağabəyov, kinorejissor Yalçın Əfəndiyev

1.Ən yaxşı bədii film

“Nar bağı” – rejissor İlqar Nəcəf, prodüserlər: Müşfiq Hətəmov, İlqar Nəcəf, Azərbaycanfilm, Butafilm, 89′, 2017

2.Ən yaxşı tammetrajlı debüt filmi
“Qırmızı bağ”- rejissor Mirbala Səlimli,prodüserlər Müşfiq Hətəmov,Timur Vaynşteyn,Weit Media,Azərbaycanfilm, 89,2016

3 .Ən yaxşı rejissor işi
Yavər Rzayev – “Xeyirlə Şərin rəqsi”, Azərbaycanfilm, 89′, 2016

4.Ən yaxşı prodüser
Əliağa Məmmədov – “Cumhuriyyətin 9 şəkli”, Cinealliance, 28′, 2018

5.Ən yaxşı orijinal ssenari
Namiq Ağayev, Fikrət Məmmədov – «Ol», Run Film, 89′, 2017

6.Ən yaxşı operator işi
Rəşad Nuriyev – “Son iclas”, “Əbədi ezamiyyət”, Bakı Media Mərkəzi, 59′, 60′, 2018

7.Ən yaxşı rəssam işi
Rafiq Nəsirov – «Xeyirlə Şərin rəqsi», Azərbaycanfilm, 89′, 2016

8.Ən yaxşı orijinal musiqi
Salman Qəmbərov – “Qırmızı bağ”, Weit Media, 89′, 2016

9.Ən yaxşı qadın rolunun ifası
Меhriban Zəki – “İçəri şəhər”, Azərbaycanfilm, 120′, 2016

10.Ən yaxşı kişi rolunun ifası
Qurban İsmayılov – “Nar bağı”, Butafilm, Azərbaycanfilm, 89′, 2017

11.Ən yaxşı qısametrajlı bədii film
“Dəniz suyu içən it”- rejissor Мurad Abıyev, prodüser Lalə Əliyeva, Nəriman Məmmədov, Nərimanfilm, 12′, 2017

12.Ən yaxşı sənədli film
“Əbədi ezamiyyət”– rejissor Fariz Əhmədov,Vüqar İslamzadə,prodüser Orman Əliyev,Bakı Media Mərkəzi,60′, 2016

13.Ən yaxşı qısametrajlı sənədli film
“Bu sevgidir” – rejissor Teymur Daimi, prodüser Samir Qafarov, Rise Expanded Art Production, 32’, 2017

14.Ən yaxşı rejissor işi (sənədli filmdə)
Vüqar İslamzadə, Fariz Əhmədov – “Əbədi ezamiyyət”, Bakı Media Mərkəzi, 60′, 2016

15.Ən yaxşı cizgi filmi
“Balaca şahzadəm” – rejissor Arif Məhərrəmov, prodüser Müşfiq Hətəmov, Azanfilm, 31′, 2018

16.Ən yaxşı ТV film
“Bakı nefti bütün aləmə bəs edər” – rejissor Coşqun Zairov, prodüser Ramil Baba, CBC, 28′, 2018

17.Ən yaxşı müəllif TV verilişi
“Çöl adamı” – müəllif, prodüser Kamal Dəniz, Xəzər TV, 40′, 2017

18.Ən yaxşı TV rejissoru
Rövşən Vaqifoğlu – «Azərbaycan musiqisinin şah əsəri», CBC, 21′, 2018

19.Ən yaxşı debüt (qısa bədii film)
“Postskriptum” – rejissor Emin Mirabdullayev, prodüser Müşfiq Hətəmov, Azərbaycanfilm, 21’, 2018

20.Ən yaxşı montaj
Elşad Rəhimov – “Xeyirlə Şərin rəqsi”, Azərbaycanfilm, 89’, 2016

21.Ən yaxşı rəssam işi – geyim üzrə
Şahin Həsənli – “Eviniz abad”, Azərbaycanfilm, 95’, 2018

22.Ən yaxşı qrim rəssamı
Elbrus Vahidov –“Nar bağı”, Azərbaycanfilm, Buta film, 89’, 2017

23.Ən yaxşı səs rejissoru
Teymur Kərimov – “Nar bağı”, Azərbaycanfilm, Buta film, 89’, 2017

24.Cümhuriyyətin 100 illiyinə həsr olunmuş ən yaxşı audiovizual əsər
“Cümhuriyyətin 9 şəkli” – rejissor Elxan Cəfərov, prodüser Əliaga Məmmədov, Cinealliance, 28’, 2018

25.Azərbaycan kinosunun 120 – nə həsr olunmuş ən yaxşı audiovizual əsər
“Böyük ekranda yazılan tarix” – rejissor Tahirə Hüseynova, prodüser Siyavuş Məmmədov, AzTV, 45’,2018

“QIZIL PƏRİ” KİNO AKADEMİYASININ XÜSUSİ DİPLOMLARI

26.Ən yaxşı kompüter animatoru
Sultan Abbasbəyli – “Aydanın rəsmi”, “Sultan” studiyası, 04’, 2018

27.Ən yaxşı tələbə işi
“Külək” – rejissor Nərgiz Yusifova, ADMİU, 04’, 2018

28.Ən yaxşı həvəskar film
“Həyatını dəyiş” – rejissor Şükran Səlimova, prodüser Qalib Mirzəliyev, 03’, 2018

29.Ən yaxşı sosial çarx
“ “Özgə həyat” – QİÇS, rejissor Elvin Mirzəyev, prodüser Həmid Mehrafruz, TremTV, 04’, 2017

“Üç İfritə” kino tənqidçiləri bloqunun Xüsusi Diplomları

30.Ən cəsarətli film
“Balaca” – rejissor Ruslan Ağazadə, prodwser Müşfiq Hətəmov, Azərbaycanfilm, 20’, 2018

31.Ən yaxşı müstəqil film
“Bu sevgidir” – rejissor Teymur Daimi, prodüser Samir Qafarov, Rise Expanded Art Production, 32’, 2017